Parochne, turbany, šatky na hlavu po chemoterapii

05.01.2017
od Miro Krajco

Diagnóza nádorového ochorenia predstavuje pre každého človeka veľkú psychickú záťaž. Nemenej stresujúce sú aj vedľajšie nežiaduce príznaky chemoterapie, rádioterapie aj ožarovanie. Spravidla to býva nevoľnosť, slabosť, pokles množstva krviniek, ale aj strata vlasov. Toto je v prípade chemoterapie iba prechodné a po ukončení liečby začínajú vlasy opäť rásť. Chorý sa spravidla snažia svoje ochorenie a následné liečenie pred svojím okolím zatajiť, preto sa nemôže s tak očividnou zásadnou zmenou ako je strata vlasov zmieriť.

Prvé, čo každého asi napadne, je riešiť túto situáciu pomocou parochne alebo inej vlasovej náhrady. Pravdepodobnosť toho, že zakúpite v obchode takú parochňu, u ktorej si nikto na Vás nevšimne žiadne zmeny, je dosť veľká.

PAROCHNE

Je veľké množstvo kvalitných parochní z pravého a umelého vlasu ktoré máme v ponuke.  Hlavnou požiadavkou okrem strihu je farba vlasov, štruktúra a hustota vlasov. Každý strih má množstvo farebných odtieňov a melírov. Parochne sú krátke, polodlhé, dlhé, hladké alebo kučeravé. Krátke strihy sú v strihoch športových, elegantných, klasických – tie sú kučeravé  aj hladké.

Vlasy začínajú väčšinou vypadávať jeden až tri týždne po začiatku aplikácie chemoterapie. Našťastie je strata vlasov dočasná a nový porast začína rásť väčšinou s odstupom 3 až 6 mesiacov po liečbe. V týchto prípadoch sa zdá najlepším riešením parochňa, šatka alebo turban, ktoré sa vyrábajú priamo pre tieto účely.

ŠATKY
Na trhu nájdete mnoho rôznych modelov a farieb, takže každý si bude schopný vybrať priamo v predajni štýl, v ktorom sa bude cítiť naozaj dobre. Ceny šatiek sa pohybujú v rozsahu niekoľkých eur, turbany v cenách okolo 10  eur, a elegantné  turbany a šatky z hodvábnych materiálov nad 15 Eur.

V podstate možno tieto šatky rozdeliť do rôznych typov. Dlhé šatky, ktoré sa viažu rôznymi spôsobmi, umožňujú vytvorenie mnohých variácií, čo Vám zaručí veľmi osobitý štýl. Krátke aj dlhé šatky s jemnou gumičkou vsadenou do zátylku zabezpečujú pevné držanie. Tieto šatky nie je nutné viazať a ich použitie je veľmi jednoduché a rýchle. Môžu byť veľmi príjemnou voľbou na ležanie a spanie, pre šport alebo vychádzku do prírody. Ďalšou možnosťou sú Turbany, ktoré sú po obvode stiahnuté gumičkou a to zaistí veľmi pevné držanie aj v rôznych zaťažkávacích situáciách. Šatky a turbany sa vyrábajú z umelých aj prírodných materiálov ako je polyester, vlna, bavlna, froté, bambusové vlákno atď. Ľahšie a vzdušnejšie materiály sú vhodné aj na spanie. Naopak turbany z teplejšieho materiálu Vám zabezpečia nielen komfortný pocit a teplo v chladnejších mesiacoch, ale navyše nádherným dizajnom podčiarknete celkový dojem. Tieto skvostné vlasové náhrady s i môžete zakúpiť u nás v predajni alebo na našom e shope. https://www.pricesky-parochne.sk/

Obchod: Parochňové štúdio Trenčín.
L-Štúdio, Vajanského 1, oproti Prioru, 91101 Trenčín
Telefon- 0905/931036